![]() Новини23 груд. 2019 Батл між першокласниками та дошкільнятами. ![]() 22 груд. 2019 Загальні батьквські збори ![]() 15 груд. 2019 Новорічні свята ![]() Всі новини |
Авторські конспекти занятьМета: Розвивати артикуляційну моторику, тривалість мовленнєвого видиху, темп мовлення, висоту голосу, слухову увагу; учити правильно вимовляти звук «ж» у звуковимові; формувати творче мислення, увагу, зосередженість; виховувати турботу про навколишнє серидовище, та почуття колективізму.
Обладнання: торбина з картинками (їжачок, жаба, жук, ножиці,морж, ніж), маски жучків та жабок, листочки, шишки, горішки, грибочки, струмочок,білочка, їжачок, пазли квітки,кошик із сюрпризами. Хід заняття 1. Організаційний момент Учитель-логопед. Закінчується останній місяці осені. На лісовій галявині тихо. Опадає останнє осіннє листячко, відлетіли до теплого краю журавлі. Тварини готуються до зими. Поховалися під кору дерев і сухе листячко й жучки. (Діти-жучки починають гудіти. На середину залу влітають під звуки музики діти-жучки, імітуючи дзижчання жука і присідають біля стільчиків. Хлопчик і дівчинка у масках жуків співають.) Хлопчик-жучок По дорозі жук, жук, По дорозі чорний. Ти скажи мені, жучихо, Чи ж я не моторний? Дівчинка-жучиха Ти такий моторний, Такий чепурненький. Бо у тебе є дружина Такая ж гарненька. Хлопчик-жук Такая гарненька, Гнучка, чорнобрива. І в нас діточок багато Ось і вся родина. Хлопчик і дівчинка – жучки співають разом показуючи на дітей-жуків. Учитель-логопед. А тепер жучки розкажуть нам про себе вірш. Хлопчик-жук: Я жук, я жук, я тут живу, Ж-ж-жу, ж-ж-жу, Дивлюсь, дивлюсь, сиджу, сиджу. Та щось свою родину я тут не знаходжу. Дівчинка-жучиха: Я жучиха чепурна, я на ярмарці була, Я маленьким жученятам подарунки принесла. Ось вони в мене в мішечку, Покладу я їх скраєчку. (кладе торбину) Учитель-логопед: Ось почули це малята, Чепурненькі жученята, позбігались, позлітались, за мішечок поховались. Учитель-логопед: Дорогенькі мої діти-жученята, Зараз вам буде маленька загадка: Ви тихесенько сідайте Та на мене поглядайте. (діти сідають) Сьогодні підемо з вами до лісу. Але щоб потрапити туди, слід виконати завдання. (Бере торбинку, у якій різні картинки зі звуком «ж». Дістає картинку і загадує загадку.) У воді сидить охоче, Та не риба і не рак. Вистромля булькаті очі І співає: «кум-квак, квак!» (Жаба) З-за ширми з’являються жабки. Вони, стрибаючи, просуваються до дітей. Пропонують виконати вправи для губ. Жабки: (співають пісню « Ми веселі жабенята») Ми веселі жабенята, Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! Любим плавати й стрибати, Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! У маленьких скреготушок Рот широкий аж до вушок. Учитель-логопед: Жабки, приєднуйтесь до нас, будемо разом виконувати вправи. Вправи на дихання: «Політ великого жука» (звук «ж» твердо, протяжно). «Політ малого жука» (звук «ж» вимовляють ніжно, пом’якшено) Дихальна гімнастика: О-о-о – є яєчко одне. А-а-а – яблучка два. І-і-і – чотири олівці. У-у-у – п’ять кізок веду. Е-е-е – шоста сама за нами йде. Учитель-логопед: Ось у нас чарівні картинки. Щоб потрапити до казкового лісу, потрібно озвучити ці картинки й переступити через струмочок. (Кладе з тканини струмочок, дістає картинку зі звуком «ж». Діти називають картинку й переступають струмочок). Дидактична гра «Озвуч картинку» (жук, жаба, баклажан, ніж, морж, ножиці) Учитель-логопед: Ось ми потрапили до казкового лісу. Подивіться як красиво кругом, але чомусь сумує білочка? Білочки не лише збирають горішки, а й учаться співати. Дидактична гра «Допоможемо білочці» (проспівують голосні звуки) Якось білочки малі Вчили звуки голосні А-О-У-Е-И-І. Діточки не відставайте, Тихо звуки проспівайте А-О-У-Е-И-І. А тепер голосно! А-О-У-Е-И-І. Повільно! А-О-У-Е-И-І. Учитель-логопед: А хто це під кущиком згорнувся? Діти: Їжачок! Діти розповідають віршики про їжачка. Їжачок, їжачок, нащо ти згорнувся? До твоїх голочок хто ж би доторкнувся! Розгорнись, їжачку, прогуляйся трішки. Покажи їжачку, де у тебе ніжки. Ми на тебе всі поглянем, І тебе, їжачку, кривдити не станем. Учитель-логопед: Наші їжачки добрі. Вони вам приготували руханку про себе. (діти імітують рухи). Ходять лісом їжачки, Тра-ля-ля, тра-ля-ля. В них із голок піджачки, Тра-ля-ля, тра-ля-ля. А на голочках цупких, тра-ля-ля, тра-ля-ля, І кислички і грибки, Тра-ля-ля, тра-ля-ля. Учитеь-логопед: Діти, щоб їжачкам було весело, давайте викладемо для них чарівну квітку. Дидактична гра «Виготовимо різнокольорову квітку» (закріплення відтіночних кольорів) Учитель-логопед: Їжачка заберемо із собою в подорож, відшукаємо лужок для нього. Ми з вами вивчили віршики та скоромовки. Давайте розкажемо їх їжачкові. 1. Ходить жук по дубині, А жучиха - по ялині. На жукові черевички, Бо сам жучок невеличкий. 2. Жук у жито повзе І на жабу гуде ж-ж-ж. Учитель-логопед: На галявині багато шишок, горішків, грибів. Давайте допоможемо зібрати їх їжачкові на зиму. Але насамперед потренуймо наші пальчики. Пальчикова гімнастика «Гриби» У корзині маслюки – Їх так люблять їжачки! Щоб грибочки рахувати, Треба пальчики згинати. - Діти, ми з вами виконали всі завдання з чарівної торбинки. З ким ми зустрілись? Що вам найбільше сподобалось? - А ось сюрприз, який приготували їжачки. Ви хочете дізнатись, що приготували їжачки? (Діти розкривають кошик. Їжачки пригощають дітей горішками. Діти дякують їжачкові.) |